Policie obvinila tři lidi a jednu firmu kvůli dotačním programům ministerstva školství

V sídle ministerstva školství v pražské Karmelitské ulici jsou policisté. Uvedla to mluvčí úřadu, podrobnější informace k zásahu zatím nemá. Policie obvinila tři lidi a jednu firmu v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství v oblasti podpory sportu. Provádí domovní prohlídky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Stíhání se týká trestných činů zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Na webu to uvedla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Policisté provádějí domovní prohlídky na řadě míst v Praze i v dalších městech. Razie probíhá také v sídle ministerstva.

„Právní kvalifikace použitá policejním orgánem v usneseních o zahájení trestního stíhání není u všech obviněných osob identická," napsala Bradáčová. S ohledem na úkony trestního řízení zatím nebude uvádět bližší informace.

„Můžu sdělit, že Policie České republiky je na ministerstvu školství v Karmelitské ulici. Poskytujeme jí veškerou součinnost," řekla mluvčí úřadu Jarmila Balážová.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme