Na mladíka, který pobodal tři děti, uvalil soud vazbu

Na šestnáctiletého násilníka, který v Ostravě pobodal tři děti, uvalil soud vazbu, kde bude čelit trestnímu stíhání. O víkendu v ostravské části Zábřeh zaútočil na tři děti ve věku od devíti do 14 let. Je obviněný z pokusu o vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo útoku v Ostravě-Zábřehu | Zdroj: ČTK

Krajská státní zástupkyně Dana Masná poslala soudu návrh, ve kterém žádala, aby mladík zůstal ve vazební věznici. Soud, podle něhož hrozilo, že by na svobodě ovlivňoval svědky a pokračoval v útocích, jí dnes vyhověl.

„Soud shledal důvodnou obavu, že by tento obviněný mladistvý mohl působit na dosud nevyslechnuté svědky nebo jinak mařit probíhající řízení, a současně že by mohl opakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhaný,“ řekl soudce Alexandr Dadam.

Potvrdil také, že mladík je kromě tohoto případu podezřelý i z dalšího násilného skutku.

„Soud přihlížel i k dalšímu trestnímu stíhání obviněného pro provinění násilné povahy a také k informacím o jeho osobě, které vyplývaly z přiloženého spisového materiálu,“ doplnil soudce.

Druhý stejně starý mladistvý, který byl při útocích přítomen, byl propuštěn, ale policie ho stále prověřuje.

Andrea Brtníková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme