Na Mladoboleslavsku havaroval autobus s 41 dětmi. Několik školáků je zraněno, pro ženu letěl vrtulník

U Vlkavy na Mladoboleslavsku havaroval krátce po 09.00 autobus, který převážel 41 dětí a několik dospělých. Převrátil se na bok. Sedm dětí utrpělo podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Effenbergerové lehčí zranění. Jedna žena utrpěla středně těžká poranění a byla letecky transportována do nemocnice v Praze. Silnice 1/38 je v úseku za obcí Vlkava byla čtyři hodiny neprůjezdná.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 13:34 2. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Vlkavy na Mladoboleslavsku havaroval autobus. Silnice už je průjezdná. | Foto: Pavla Firbacherová

„Na místě jsme ošetřili sedm lehce zraněných dětí, šlo o zhmožděniny, odřeniny, řezné ranky," řekla Effenbergerová. Čtyři děti byly podle ní přepraveny do mladoboleslavské nemocnice, dvě děti sanitky odvezly do Kolína. Jednu dívku záchranáři převezli na chirurgii, protože si stěžovala na bolest břicha.

Effenbergerová řekla, že lékař je stále na místě a postupně prohlíží všechny děti, další zranění ale neočekává. Mluvčí hasičů Petr Svoboda řekl, že na místo míří posttraumatický tým. Děti, které nejsou zraněné, by měly být převezeny do tělocvičny v Újezdu.

„Byl to skutečně školní výlet liberecké základní školy. Byli to žáci sedmých ročníků základní školy, kteří jeli do Kutné Hory," řekla Radiožurnálu mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Novákové.

Silnice I/38 mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem byla po nehodě úplně uzavřená, policie vyznačila objízdnou trasu.

Příčinu a okolnosti nehody vyšetřují mladoboleslavští policisté. Komplikace na silnici 1/38 trvaly asi do 13 hodin.

Kristýna Vašíčková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme