Na mnoha místech v Česku startuje ojedinělá Noc vědců

Dnešní noc po celém Česku patří zájemcům o vědu. K Noci vědců se tradičně připojují také akademici z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V prostorách tamní Fakulty aplikované informatiky začal program už v šestnáct hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hvězdárna Ďáblice | Foto: Hynek Bulíř

Zdejší informatici již při zahájení ukázali, že kromě ovládání výpočetní techniky umí zahrát i barokní a renesanční hudbu.

Kromě přednášek se bude i experimentovat. Například při máčení rukou v rozžhaveném cínu, představení formule na vodíkový pohon nebo tradičně oblíbené ukázce destilace alkoholu.

Zájemci nahlédnou také například do mikrosvěta či na práci trojrozměrné tiskárny. Kdo chyběl loni, může se v závěru podívat na záznam experimentu simulace výbuchu atomové bomby.

Noc vědců chce představit vědu a zkoumání jako atraktivní a zábavnou činnost. V Evropě se k ní přihlásilo přes dvě stě měst, v Česku se jí zúčastní tři desítky vědeckých pracovišť, hvězdáren a planetárii.

Jan Piroch, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme