Na Moravě řádila bouře

Horké počasí posledních dní vystřídaly na některých místech republiky silné bouřky. Se silnými poryvy větru v noci zápolili hasiči v Moravskoslezském a Olomoucké kraji. Kvůli větru něšla na mnoha místech elektřina a vichřice vyvracela stromy, které pak popadaly na silnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prší | Foto: Jan Rosenauer

Nejvíce takových případů bylo na Novojičínsku a Opavsku. V Bruntále pak strom dokonce spadl na osobní automobil. Operační důstojník ostravského centra tísňového volání Marek Ivan však situaci nepovažuje za výjimečnou. "Většinou to padá jenom na cestu a my to odstraňujeme, aby se to dalo projet.ˇObčas to spadne na elektrické vedení nebo se strom opře o chalupu, to jsou takové nejčastější situaceč. Ona ta situace nijak mimořádná nebyla."

Podle mluvčí krajských hasičů Vladimíry Hačikové například přímo v Olomouci vítr sklátil sloup veřejného osvětlení na mostě přes řeku Moravu. "Na Prostějovsku zasahovali hasiči u několika případů. Ve dvou případech spadl strom na auto a v jednom případě dokonce odřel fasádu domu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn."

Zatím není jasné, jak velké škody bouře v Olomouckém kraji napáchala. Podle záchranářů například na Prostějovsku spadl strom na zaparkovaný automobil. Na dalším místě tohoto okresu se strom skácel těsně vedle rodinného domu.

Zhruba třímetrová větev během bouřky spadla z velké výšky do hlediště hlavní scény hudebního festivalu Mohelnický dostavník v Mohelnici na Šumpersku. Kvůli špatnému počasí tam ale naštěstí nebyli žádní diváci.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme