Na Mostecku zahynul horník

Při závalu v hlubinném hnědouhelném dole Centrum na Mostecku přišel ve čtvrtek večer o život jeden horník. Na třiačtyřicetiletého stěnaře spadl při montáži dřevěné výztuže chodby veliký kus uhlí a rozdrtil mu hlavu. Těžkému zranění na místě podlehl, nikdo další z jeho klegů zraněn nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důlní štola | Foto: Hornické muzeum Příbram

Tragická nehoda se stala včera krátce před půl sedmou večer. "Při zdolávání výlomu ve stěnovém porubu se uvolnil ohromný uhelný blok a spadl na postiženého pracovníka," popsal údálost výrobní ředitel Mostecké uhelné společnosti Petr Kolman. Práce na dole Centrum navzdory neštěstí pokračují podle plánu.

Celý den pracovala na místě speciální vyšetřovací komise, složená ze zástupců Mostecké uhelné společnosti, odborového svazu a Obvodního báňského úřadu spolu se státní policií. Výsledky jejího šetření však budou podle Kolmana známy až v průběhu čtrnácti dnů. Teprve potom hodlá společnost zveřejnit další podrobnosti. Nikdo zatím ani neví, zda šlo o nešťastnou náhodu, či zda třiačtyřicetiletý zástupce předáka stěnového porubu porušil bezpečnostní předpisy.

Poslední těžký úraz zaznamenala tato těžařská společnost v roce 1996. Počet úrazů rok od roku klesá, v roce jich bylo 106, vloni už jen 85. Na dole Centrum, který plánuje těžbu do roku 2004, pracuje celkem 385 lidí.

Marika Táborská, Eva Holá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme