Na motocyklové závody v Brně se připravuje tisícovka strážců zákona

Do Brna se už sjíždějí první návštěvníci víkendové Velké ceny mistrovství světa motocyklů. Minulý rok Masarykův okruh přivítal skoro 240 tisíc lidí. Připravují se také policisté - někteří z nich se na víkend utáboří přímo v kempech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR - Pomáhat a chránit | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Do akce se podle velitele Karla Pospíšila zapojí 800 policistů a dvě stovky strážníků. Budou regulovat dopravu v okolí závodiště a zajišťovat bezpečnost v kempech i ve městě.

Provizorní služebny vyrostly hned na několika místech v okolí závodiště. Policisté v nich budou k zastižení až do pondělního poledne.

"Ten důvod je jednoznačný. Kdyby se tady cokoli stalo, tak abychom byli schopni okamžitě zasáhnout a na druhou stranu zase těm lidem pomoci," podotýká policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Do kempů nedaleko Masarykova okruhu už přijíždějí návštěvníci. Mezi prvními dorazila třeba parta z Nového Mesta nad Váhom na Slovensku. "Jsem tady už po třiatřicáté." "Líbí se nám tady, je to tady super a jezdíme sem každý rok, minimálně už čtyři roky."

Italští závodníci Andrea Doviziozo a Valentino Rossi | Foto: ČTK

Největší nápor návštěvníků se očekává v sobotu před kvalifikačními tréninky a především v neděli před hlavními závody.

Marika Táborská, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme