Na Náchodsku se za jízdy vzňala lokomotiva osobního vlaku

Zatím z neznámých příčin hořela odpoledne lokomotiva spěšného vlaku z Hradce Králové do Trutnova. Vlak kvůli požáru zastavil mezi Jaroměří a Českou Skalicí na Náchodsku. Nikomu ze 60 cestujících se nic nestalo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár lokomotivy (ilustrační foto)

požár lokomotivy (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Podle mluvčího drah Ondřeje Kubaly zastavila hořící lokomotivu automatika, strojvůdce se poté pokoušel požár sám uhasit, ale bylo nutné přivolat hasiče.

"Požár byl přibližně po dvaceti minutách uhašen, cestující přešli na blízkou pozemní komunikaci, kde počkali na náhradní autobus," řekl Radiožurnálu Kubala.

Trať byla kvůli události neprůjezdná zhruba od 12:30 do 15:15. Kubala upřesnil, že se jednalo o požár zadní části lokomotivy 754 zvané také Brejlovec. Tyto typy strojů se spolu s řadou 753 vyráběly v letech 1968 až 1980.

Martin Hromádka, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme