Na nádraží v Brně se srazily osobní vlaky

Dva osobní vlaky se srazily na Hlavním nádraží v Brně. Spoje současně vyjely z páté a šesté koleje ve směru na Tišnov a Letovice. Informaci Radiožurnálu potvrdil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolize vlaků v Brně

kolize vlaků v Brně | Zdroj: ČTK

"Dnes odpoledne došlo k boční srážce dvou osobních vlaků na brněnském Hlavním nádraží, při této mimořádné události nebyl zcela přerušen provoz na nádraží. Příčiny vyšetřují inspektoři Českých drah i Drážní inspekce a Policie České republiky," uvedl mluvčí.

Záchranáři ošetřili na místě průvodčí jednoho z vlaků. Podle mluvčího drážní inspekce Zdeňka Neusara nehodu zřejmě zavinil některý ze zaměstnanců železnice. "I když je na stanovení příčin ještě brzy, k nehodě zřejmě došlo vinou selhání lidského činitele. Osobní vlak jedoucí do Letovic ze stanice odjížděl s největší pravděpodobností na červenou."

Škoda se předběžně odhaduje na půl milionu korun. Nehoda však vážně komplikuje odbavování vlaků na brněnském nádraží. Železničáři budou vykolejené vlaky nasazovat zpět na koleje. Na místo už dorazil drážní jeřáb.

Milan Kopp, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme