Na několika místech padly teplotní rekordy. Bouřky přinesou ochlazení

Letní počasí vystřídají k večeru bouřky. Přijdou ze severozápadu a ojediněle budou intenzivní, s přívalovým deštěm nebo kroupami. Výstraha meteorologů před silnými bouřkami platí pro české kraje a Vysočinu až do nočních hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplotní rekordy v Praze | Foto: Filip Jandourek

Teplotní rekordy byly odpoledne zaznamenány na několika místech s dlouhou řadou pozorování.

Například ve Vyšším Brodě rtuť teploměru vystoupala na 29,2 stupně Celsia a o jednu desetinu tak překonala dosavadní rekordní hodnotu z roku 2003.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letní počasí vystřídají k večeru bouřky. Více o tom s meteoroložkou Milenou Ferebauerovou

Ve Vimperku sice naměřili o jeden stupeň méně, ale i to stačilo k překonání 12 let starého rekordu.

Na západě Čech se odpoledne už objevily první přeháňky, na Karlovarsku byla přeháňka intenzivní. Později je vystřídají bouřky.

„Budou postupovat dále k východu, tak jak se bude přibližovat z Německa na naše území studená fronta. Bouřek by mělo přibývat a očekáváme, že by se měly během odpoledne vyskytnout i intenzivní bouřky,“ řekla Českému rozhlasu Milena Ferebauerová z ČHMÚ.

Zítra se po přechodu studené fronty citelně ochladí, přibližně o 8 až 9 stupňů. Nejvyšší teploty ve středu meteorologové očekávají mezi 16 až 20 stupni.

mta, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme