Na některých místech dálniční známku neseženete

U některých čerpacích stanic nejsou k prodeji dálniční známky na letošní rok. Přitom ode dneška už neplatí loňské kupóny a řidičům tak hrozí značné pokuty. Zatímco pošty byly zásobeny dobře, některé pumpy známky nemají, protože jejich majitelé nechtějí mít v ceninách vázáno příliš mnoho peněz. Z dvacítky oslovených čerpacích stanic na jižní Moravě měla dálniční známky zhruba třetina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálniční známka | Foto: ÚAMK

"Když máme na ně peníze, tak je máme vždycky. Teď je třeba máme."

"Nejsou. Dneska odpoledne by tam měla paní vedoucí zajet, že je nemají ani na ústředně."

Známky nyní chybějí i jednomu ze tří hlavních distributorů v regionu - Ústřednímu automotoklubu Brno. Podle Bohdana Rychteckého prý ale statisíce řidičů odkládají nákup až na poslední chvíli, což se nedá zvládnout bez určitých výpadků. "Najednou to nebude, že by z hodiny na hodinu měli všichni známku, to je jasný, že ne."

Kupóny byly v prodeji už od prosince už od prosince, potvrzuje nájemce další velké pumpy. "My jsme celou dobu známky prodávali, nebyla až tak velká poptávka."

Za chybějící kupón může policie na místě vyinkasovat až tisíc korun pokuty, ve správním řízení pak 5, od dubna až 15 tisíc. Přesto mnozí řidiči riskují, zaznělo od pracovnice jedné pumpy přímo na dálnici. "Lidé přijíždí od Prahy bez dálničních známek, celý rok."

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme