Na některých místech sněžilo, na horách jsou až metrové závěje

Do Česka se vrátila zima. Sněžilo dnes například na Šumavě, Vysočině i v Jeseníkách. Na severu Čech napadlo až 30 centimetrů sněhu. V pohotovosti byli silničáři a do terénu museli poslat sypače s pluhy. Chladné počasí má dělat řidičům problémy i v příštích hodinách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V České republice na některých místech sněžilo. | Zdroj: ČTK

Sněhové vločky začaly padat na horách už před rozedněním. Pár hodin nato museli silničáři za Harrachovem protáhnout pluhem první silnici. Mezitím už sníh pokrývá i Šumavu.

„Jsou tady přibližně dva centimetry sněhu, ale ty už trochu roztály, protože půda je přece jenom trochu vyhřátá,“ lásí Petr Vondraš ze šumavského Skiareál Zadov.

Trávníky s rozkvetlými pampeliškami zasypané sněhem si fotili překvapení návštěvníci Jeseníků i Krkonoš. Tíhu sněhu tam nevydrželo mnoho stromů, které popadaly na silnice, do elektrických vedení i na železniční koleje. Hasiči měli práci i s auty, kterým už majitelé dali letní pneumatiky.

„V okolí Luční boudy jsou naváté závěje přes metr vysoké a na hřebeni fouká vítr přes dvacet metrů za sekundu,“ říká Ludvík Strejček z ústředí Horské služby ve Špindlerově Mlýně.

Problémy ale v Česku ještě nekončí. Teploty mohou klesnout pod bod mrazu a hrozí náledí na silnicích.

Petr Zettner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme