Na některých rychlostních silnicích nebude nutné mít dálniční známku

Řidiči mají naději, že nebudou muset kupovat dálniční známku na všechny silnice, které se nově objevily ve vyhlášce ministerstva dopravy. Nátlak krajů a starostů přiměl ministra Milana Šimonovského ke slibu najít nějaký kompromis.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D8 | Foto: www.rsd.cz

Typickým příkladem je dvanáct kilometrů směrem z Ostravy do Beskyd, které nenavazují na žádnou dálnici a jsou tak pouze regionální trasou. Některé zpoplatněné úseky nejsou příliš logické. Alespoň do té doby, než na ně naváží další rychlostní úseky, uznává ministerstvo dopravy.

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Pavol Lukša zopakoval, že věří ve změnu vyhlášky. "S ministrem Šimonovským jsme vyjednávali. Je to problém v celé republice. Nelze z toho vyjmout pouze úsek Ostrava - Frýdek-Místek. Na druhé straně jsem rád, že pan ministr pod nátlakem krajů změnil názor, byť mě mrzí, že názor kraje z dubna nevzal v potaz," řekl Lukša.

Dobrou zprávou pro řidiče je dnešní schůzka ministra dopravy se senátorem Ondřejem Fébrem. Na ní slíbil zrušení placení na cestě do Beskyd. Podobná situace je také podle něho na jihu Čech.

Martin Knitl, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme