Na noc se zavře úsek dálnice D1. Objížďka povede centrem Jihlavy

Dálnice D1 u Jihlavy bude v noci ze soboty na neděli dopoledne uzavřená. Řidiči neprojedou mezi 112. až 119. kilometrem a náhradní trasa povede přes centrum Jihlavy. Mezi obcemi Heroltice a Měšín u Jihlavy totiž budou bagry demolovat most. Úsek by měli silničáři znovu otevřít v neděli v deset hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1, Jihlava | Foto: Olga Štrejbarová

Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo dálnici D1 kvůli bourání mostů v minulosti hned několikrát. Letos je to poprvé. „Úplné uzavření dálnice máme naplánováno na 20. hodinu v obou směrech zároveň. Až do desáté hodiny v neděli dopoledne bude dálnice zcela uzavřena,“ říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Silničáři zahájí hlavní opravy dálnice D1 mezi Devíti Kříži a Velkou Bíteší ve směru na Prahu

Číst článek

Policisté se kvůli rozsáhlé uzavírce obávají dopravních komplikací v centru Jihlavy. „Objízdná trasa v obou směrech povede centrem Jihlavy, což přinese velké dopravní komplikace zejména na stěžejných křižovatkách v Jihlavě. Nejhorší situace by mohla nastat na křižovatce u jihlavského Cityparku,“ vysvětluje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Na bezpečnost a plynulost provozu proto bude dohlížet 15 policejních hlídek.

Mimo úsek mezi Jihlavou a Velkým Beranovem se silničáři po zimě už vrátili také na úsek mezi Psářemi a Souticemi. O tomto víkendu tam navíc začnou montovat rámy pro kamerový systém, který bude měřit úsekovou rychlost. „Na tomto úseku mezi 48. a 55. kilometrem bude obousměrně probíhat úsekové měření. O uvedení do ostrého provozu s potenciálem postihů budeme informovat,“ říká mluvčí ŘSD Rýdl.

Silničáři chtějí v březnu zahájit práce na celkem sedmi úsecích nejstarší české dálnice. Na podzim přibydou další dva.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme