Na Novojičínsku se kvůli závějím srazilo deset aut

Nový příval sněhu a silný vítr opět nadělaly problémy v dopravě na řadě míst republiky. Hromadná havárie ochromila provoz na hlavním tahu mezi Novým Jičínem a Hranicemi na Moravě. Kvůli čerstvě navátému sněhu a námraze tam dopoledne havarovalo nejméně deset automobilů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Traktory s pluhy odklízejí silnici

Traktory s pluhy odklízejí silnici | Foto: Luboš Pavlíček

První automobily bouraly těsně před 10:15. Další srážky pak následovaly. "Na namrzlé silnici se srazilo přibližně deset vozidel. Máme tři středně těžká zranění," uvedla mluvčí novojičínské policie Miroslava Šálková. Jeden účastník nehody z místa ujel, policisté po něm pátrají.

Doprava na hlavním tahu mezi Ostravou a Olomoucí byla kvůli nehodě na několik hodin ochromena. Ve směru na Olomouc policisté pouštěli vozidla do protisměru, v opačném směru odklonili provoz na Odry a Fulnek. Silnici se podařilo zprůjezdnit až před 15. hodinou.

Závěje a sněhové jazyky se tvoří na většině míst Moravskoslezského kraje. Na Frýdecko-Místecku během noci napadlo asi 20 centimetrů sněhu a silný nárazový vítr ani během dne neustává. Stejná je situace i na Bruntálsku. Všechny silnice jsou zatím sjízdné, na mnoha místech však jen s nejvyšší opatrností.

Podobně je na tom sousední Olomoucký kraj. Silničáři museli kvůli závějím uzavřít úseky mezi Arnolticemi a Veveřím, Hraničními Petrovicemi a Jívovou, Domašovem nad Bystřicí a Norberčany a mezi Dálovem a Horní Loděnicí. Předpokládají přitom, že nepříznivé povětrnostní podmínky jim cesty během dneška zprovoznit nedovolí.

Na východě Čech silničáři bojují místy až s metrovými závějemi. Uzavřeny jsou úseky silnic třetí třídy z Markoušovic do Bohuslavic na Trutnovsku a z Petroviček do Českých Petrovic na Ústeckoorlicku. S jazyky musí počítat i řidiči v Orlických horách a na Královéhradecku.

V Libereckém kraji se po nočním sněžení vyjasnilo, fouká však silný nárazový vítr. Silničářům se nepodařilo udržet sjízdný pouze úsek silnice třetí třídy Bohuslavice nad Úpou - Markušovice. Na hlavních tazích leží sněhová kaše, v horských úsecích uježděná vrstva do deseti centimetrů.

V Krušných horách napadlo až 20 centimetrů sněhu, některé silnice nižších jsou tam sjízdné jen se sněhovými řetězy. V neděli ale nejezdí kamiony, takže na hlavních tazích silničáři žádné dopravní komplikace neočekávají.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Eliška Pilařová, Jana Tomková, Martin Hromádka, Michal Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme