Na Olomoucku končí noční lékařská pohotovost

V Olomouckém kraji ode dneška už nefungují noční lékařské pohotovostní služby. Končí také výjezdy lékařské pohotovosti ve všední dny. O dětskou a o víkendech také o zubní pohotovost přijde Přerov. Vedoucí oddělení zdravotnické péče krajského úřadu Vladimír Jukl řekl, že v celém kraji přestanou fungovat také pohotovostní lékárny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékárna - informační cedule | Foto: Jan Rosenauer

"Nebudou dále zajišťovány lékárenské pohotovosti tak, jak byly zajišťovány s tím, že ve většině míst bude využito prodloužené pracovní doby lékáren ve velkých nákupních střediscích. Jinak potřebné léky pro nejbližší dobu budou vydávány v ordinaci lékařské pohotovosti," řekl Jukl.

Lékárníci se změnami ovšem nesouhlasí. Podle předsedkyně Okresního sdružení lékárníků v Olomouci Zdenky Beranové například lidé hodně využívali v noci a o víkendech lékárnu poblíž olomoucké lékařské pohotovosti v Aksamitově ulici.

"My v podstatě tady v Olomouci jsme měli jediní, tak dobře propracovaný tento noční pohotovostní systém, bylo to na jednom místě. Čili napřed Olomouc si na to zvykla, postupně i ty přilehlé okresy a pacienti věděli, že teď, když tady přijedeme na Aksamitovu na tržnici, tak ta lékárna funguje. Určitě bude snížena dostupnost lékárenské péče," vysvětlila Beranová.

Lidem, kteří budou potřebovat léky v noci nebo o víkendu radí ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, Ivo Mareš: "Občané, kteří navštíví ambulanci lékařské služby první pomoci v době, kdy lékárny budou zavřeny, budou zajištěni léky z této ambulance na dobu nezbytně nutnou. Občané, kteří v noci zjistí, že jim léky, které pravidelně užívají, došly, čili v době, kdy nebude otevřena pohotovostní lékárna, mohou volat na naše operační středisko, kde jim bude poskytnuta informace, jak mají postupovat".

Radoslava Kvasničková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme