Na Olomoucku našli otráveného muže, je první letošní obětí metanolu

Jedovatý alkohol v Česku dál zabíjí. Letos má první oběť v Olomouckém kraji. Mrtvého muže tam našli doma s lahvemi podezřelého alkoholu. Pitva otravu metanolem potvrdila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Sedmého ledna byl nalezen muž na Hranicku, u kterého byla pitvou potvrzena přítomnost metanolu v krvi,“ řekla Českému rozhlasu Lenka Pešáková z Krajské hygienické stanice v Olomouci.

Od loňského září už v souvislosti se sérií otrav zemřelo v Česku 39 lidí, stíháno je více než 70 osob. Policie určila dva hlavní viníky celé kauzy, kteří dali pančovaný alkohol do prodeje.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) opakovaně varoval před pitím alkoholu, u kterého lidé nemají jistotu původu. Podle něj je lépe nápoj vylít. Na bezplatné testování ministerstvo vyčlenilo deset milionů korun.

Tuzemské likérky mezi tím sčítají škody, které jim v závěru roku vznikly tím, že musely dočasně zastavit výrobu a nakoupit nové kolky.

Renáta Prátová, Radoslava Kvasničková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme