Na Opatově se sejdou anarchisté

Demonstraci proti netoleranci a neonacismu svolali na dnešek anarchisté na pražské Jižní Město. Shromážděním a pochodem chtějí protestovat zejména proti nárůstu počtu trestných činů spáchaných neonacisty na největším pražském sídlišti. Pořadatelé z antifašistické skupiny Federace sociálních anarchistů očekávají, že se ohlášené akce zúčastní asi 200 lidí. Během podobných shromáždění se často objevují potyčky mezi anarchisty a pravicovými extremisty. Na dodržování pořádku bude proto dohlížet několik desítek policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace

Demonstraci proti netoleranci a neonacismu svolali anarchisté na pražské Jižní město. Účastníci shromáždění, které organizuje Federace sociálních anarchistů, se sejdou ve 14 hodin u stanice metra Opatov a odtud vyrazí na pochod směrem k hotelu Opatov. Ohlášené akce by se mělo zúčastnit 100 až 200 anarchistů.

Podle mluvčí pražské policejní správy Evy Miklíkové bude na shromáždění dohlížet několik desítek policistů. "Klid a pořádek v těchto místech budou zajišťovat policisté ze čtvrtého pražského obvodu ve spolupráci s kriminální a dopravní službou a taktéž městskými strážníky. Na místě bude přítomno také několik hlídek policistů z pohotovostní motorizované jednotky, příslušníků stálé pořádkové jednotky, ale taktéž zástupce Městského úřadu pro Prahu 11. Akci bude policie zajišťovat zcela strandardními prostředky a nebude provádět žádná speciální opatření."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme