Na Opatově se sejdou anarchisté

Demonstraci proti netoleranci a neonacismu svolali na dnešek anarchisté na pražské Jižní Město. Shromážděním a pochodem chtějí protestovat zejména proti nárůstu počtu trestných činů spáchaných neonacisty na největším pražském sídlišti. Pořadatelé z antifašistické skupiny Federace sociálních anarchistů očekávají, že se ohlášené akce zúčastní asi 200 lidí. Během podobných shromáždění se často objevují potyčky mezi anarchisty a pravicovými extremisty. Na dodržování pořádku bude proto dohlížet několik desítek policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace

Demonstraci proti netoleranci a neonacismu svolali anarchisté na pražské Jižní město. Účastníci shromáždění, které organizuje Federace sociálních anarchistů, se sejdou ve 14 hodin u stanice metra Opatov a odtud vyrazí na pochod směrem k hotelu Opatov. Ohlášené akce by se mělo zúčastnit 100 až 200 anarchistů.

Podle mluvčí pražské policejní správy Evy Miklíkové bude na shromáždění dohlížet několik desítek policistů. "Klid a pořádek v těchto místech budou zajišťovat policisté ze čtvrtého pražského obvodu ve spolupráci s kriminální a dopravní službou a taktéž městskými strážníky. Na místě bude přítomno také několik hlídek policistů z pohotovostní motorizované jednotky, příslušníků stálé pořádkové jednotky, ale taktéž zástupce Městského úřadu pro Prahu 11. Akci bude policie zajišťovat zcela strandardními prostředky a nebude provádět žádná speciální opatření."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme