Na Orlickoústecku utonula v rybníku dvouletá holčička. Záchranáři o její život přes hodinu bojovali

V rybníku v obci na Orlickoústecku v pondělí odpoledne utonula dvouletá holčička. Při vytažení z vody byla v bezvědomí. Záchranáři o její život bojovali více než hodinu. O tragédii informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Praha/Ústí nad Orlicí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Policie okolnosti neštěstí a případnou míru zavinění vyšetřuje. Bližší informace policie k případu podle mluvčí Lenky Vilímkové podávat nebude.

V Česku se loni utopilo 181 lidí. Nejčastěji při pádu či skoku do vody

Číst článek

Kromě pardubických záchranářů u případu zasahovali i jejich kolegové z Královéhradeckého kraje s vrtulníkem. „Lékaři dívce mimo jiné zajistili dýchací cesty a následně byla napojena na přístrojové dýchání. V resuscitaci s využitím všech dostupných léků a přístrojů pokračovali záchranáři déle než hodinu," uvedl Novák.

Prázdniny jsou rizikovým obdobím

Minulý týden utonulo nezletilé dítě na Orlické přehradě na Příbramsku. Podle dostupných informací šlo o šestiletou dívku. Podobná tragédie se stala také 8. července na Slapech, kde se také utopilo nezletilé dítě.

V celém Česku se loni podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) utopilo 181 lidí, což bylo nejméně za uplynulých deset let. Nejvíce lidí zahynulo po pádu či skoku do rybníka, jezera nebo řeky. Většina těch, kteří zemřeli ve vodě, byla středního věku. Nejhorším obdobím zůstávají letní prázdniny, kdy loni zemřela téměř čtvrtina všech utonulých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme