Na Orlíku a Slapech definitivně bez motorů

Skútry ani motorové čluny tyto přehrady v létě brázdit nebudou! Na neutrální půdě u vicepremiéra Pavla Rychetského se na tom shodli šéf resortu dopravy Jaromír Schling a ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Vyhláška zakazující provoz vodních skútru a motorových člunů na nádržích Slapy a Orlík, vyjde pravděpodobně do soboty, od kdy má zákaz začít platit. Oba ministři se několik měsíců nemohli shodnout na podobě této vyhlášky a věc řešila už i vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorový člun | Foto: Suzuki

Větu zakazující provoz obou druhů plavidel nakonec musel formulovat vicepremiér Pavel Rychetský. Ministr Kužvart hodnotí výsledek jednání jako vítězství svého resortu. Jak uvedl, ještě v pondělí bude muset Schling vyhlášku podepsat a v úterý se začne tisknout.

Jaromír Schling ale odmítal odsouhlasené nařízení podepsat. Tvrdil, že návrh připravený ministerstvem životního prostředí by poškodil hospodářství země. "Poslední formulace navržená ministerstvem životního prostředí zakazuje v té vrcholné sezoně plavbu všech plavidel a nikoli jen malých plavidel, jak měla na mysli vláda."

Ministr životního prostředí Miloš Kužvart však tvrzení Jaromíra Schlinga v České televizi odmítl. "Já považuji za vyloučené, že by došlo k zákazu provozu všech plavidel. Uvědomme si, že Ministerstvo dopravy a spojů dělá vše pro to, aby vyhovělo té skupině zájemců."

Markéta Kaclová, Marek Janáč, Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme