Na ostatních právech nejsou žádní ,rychlostudenti'

Ostatní právnické fakulty nemají takzvané ,rychlostudenty'. Vyplývá to z kontroly ministerstva školství. Cílem šetření bylo prověření standardní délky studií absolventů těchto fakult, které byly provedeny na základě dat matrik studentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Na začátku kontroly školský resort zjistil několik nesrovnalostí. "Na Karlově univerzitě se jednalo o padesát absolventů, na Masarykově univerzitě o 117 a na Palackého univerzitě šlo o jedenáct případů," potvrdila Radiožurnálu mluvčí ministerstva školství Kateřina Böhmová.

Rektoři ale podle ní přistoupili k celé věci velmi zodpovědně. "Prověřili a následně dopisem, adresovaným ministerstvu, potvrdili, že žádné ,rychlostudenty' na fakultách nemají. Že studia, absolvovaná na uvedených právnických fakultách, probíhala a byla ukončena přesně v souladu s příslušnými akreditovanými studijními programy. Za toto tvrzení nyní nesou plnou zodpovědnost," prohlásila Böhmová.

Ministerstvo školství ke kontrole přistoupilo kvůli aféře na právnické fakultě v Plzni, kde několik studentů vystudovalo za nestandardně krátkou dobu.

Klára Bílá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme