Na otravu metanolem zemřel na jihu Moravy další člověk

Jedovatý alkohol má další oběť. V brněnské nemocnici zemřel muž, který se otrávil metanolem. Lékaři o něj pečovali od minulého týdne, přijali ho ve vážném stavu. Pitva prokázala otravu také u dalšího muže z jihu Moravy, který byl nalezen mrtvý koncem předminulého týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopitá láhev tvrdého alkoholu | Foto: Fotobanka Stock.xchng

55letý muž z Brněnska zemřel v neděli v brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny. Záchranná zdravotnická služba jej do nemocnice přivezla v kritickém stavu ve čtvrtek odpoledne. V krvi měl osm promile alkoholu.

Policie začala případ okamžitě vyšetřovat. Zjistila, že muž měl doma několik lahví neoznačeného alkoholu, není ale zatím jisté, že pil právě z nich.

Láhve byly odeslány k rozboru, výsledky ale ještě nejsou známy. Neví se ani, jakého byl alkohol původu.

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny teď leží ještě jeden pacient s otravou metanolem. Jeho stav je ale stabilizovaný a není v ohrožení života. Zatím se nezdá, že by oba případy spolu souvisely.

Podle policie může být stále na trhu ještě asi pět tisíc litrů pančovaného alkoholu. Lidé by proto neměli alkohol neznámého původu vůbec pít.

Přehled obětí série otrav metylalkoholem k 26. 11. | Foto: ČTK

Vlasta Gajdošíková, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme