Těžkooděnci a křik v ulicích. Fanoušci Sparty dorazili do pražského Edenu na derby se Slavií

Zhruba stovka policejních těžkooděnců, několik policistů v civilu a jeden vrtulník dohlížela na pochod sparťanských fanoušků centrem Prahy. Pochod fanoušků pražské Sparty zamířil na derby na stadion do Edenu. Podle zpravodaje Radiožurnálu Ľubomíra Smatany pokřikovali bojová hesla. Fotbalové ultras čeká zápas Slavia – Sparta. První výkop je naplánován na 18 hodin.

Praha (Aktualizováno: 19:25 17. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Fotbaloví fanoušci v ulicích Prahy budí zájem především u cizinců. Místní už je spíše přehlížejí,“ reportuje z místa Smatana. Policie podle zpravodaje zadržela několik jednotlivců kvůli používání pyrotechniky, které odvedla do policejního antonu.

Zápas můžete poslouchat ve vysílání Radiožurnálu.

Sledujte: Sparta i s Rosickým a oběma Kadleci hraje v poločase derby 1:0

Číst článek

Policie několikrát upozorňovala, aby se účastníci pochodu nezahalovali obličej, protože by porušovali zákon. Oba davy se pokoušeli střetnout, ale policie jim to nedovolila.

Fotbalová liga má na programu pražské derby, a protože Slavie i Sparta přes léto ve velkém posilovaly, čeká některé hráče tento zápas vůbec poprvé.

„Chceme získat všechny body, ale víme, že to je zápas, který má něco navíc. Není to normální zápas, ale zápas o město, o Prahu, o prestiž,“ říká podle Radiožurnálu před derby na Slavii obránce Sparty Costa.

Dodatečně odvolaný gól, zvláštní pojmenovaní jídel v restauracích nebo netradiční sázky. Rivalita mezi Slavií a Spartou sahá až do 19. století. Přečtěte si o derby pražských „S“ v článku „Legendy pražských "S" vzpomínají na minulá derby: Klubismus byl větší, zápas se řešil všude“.

Ľubomír Smatana, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme