Na povodněmi poškozený byt můžete čerpat výhodný úvěr

Majitelé povodněmi poškozených bytů v Praze mohou ode dneška žádat o zvýhodněný úvěr na odstraňování škod. Státní fond rozvoje bydlení poskytl na tyto účely hlavnímu městu úvěr 500 miliónů kroun, který lze zvýšit až na trojnásobek. Úroková sazba je jedno procento, splatnost 10 let. Žádosti přijímá Českomoravská záruční a rozvojová banka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlín - zbořený dům u hotelu Hilton

Podle jejího generálního ředitele Ladislava Macka ale musí žadatelé doložit nejen to, že jsou majiteli poškozeného objektu: "Příjemce musí být vypořádán se svým finančním úřadem. Nesmí mít ani dluhy vůči Správě sociálního zabezpečení, nesmí mít ani dluhy vůči magistrátu hlavního města."

Úvěr se poskytuje za zvlášť výhodných podmínek: "Úroková sazba je velmi nízká. Je to jedno procento. Úvěr se poskytuje na 10 let. Čerpat je možné do 12 měsíců po uzavření smlouvy. Po vyčerpání toho úvěru se dohodneme s tím příjemcem a dáme mu splátkový kalendář na těch 10 let. Bude se splácet anuitními čtvrtelními splátkami."

Markéta Kaclová, Markéta Čekanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme