Na Praze 2 shořela ústředna Telecomu

Pražští hasiči v poledne likvidovali požár telefonní ústředny v centru města. Oheň v Blanické ulici poničil rozvodnu za sto miliónů korun, na kterou je napojeno víc než dvacet tisíc telefonních linek. Při požáru se lehce zranili tři hasiči. Na území Prahy propojeném s ústřednou v Blanické ulici nelze telefonovat na pevné linky, nedovolali jsme se ani na krizové linky. Postižených je zřejmě na 22 tisíc zákazníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefonní budky | Foto: Jan Rosenauer

Na místě jsou hasiči, budova byla evakuována. Dva hasiči, kteří se při zásahu nadýchali zplodin, museli být ošetřeni. Požár byl zlikvidován už před půl jednou. Bližší informace bude mít Telecom k dispozici až po uhašení požáru. "Zatím nevím úplně přesně, kolika zákazníků se to dotklo, ale může to být zhruba okolo 20 tisíc stanic," řekl Radiožurnálu mluvčí Telecomu Vladan Crha. odle hasičů může škoda dosáhnout desítek miliónů korun.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme