Na pražské Ladronce se sejdou rodiny nedonošených dětí

Nedonošené děti a jejich rodiče se setkají v pražském parku Ladronka s lékaři a sestřičkami z nemocnice Motol. Akce nese název ‘Nedonošený piknik‘.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

novorozenec v inkubátoru | Foto: Babyweb.cz

Na přátelském posezení si mohou rodiče povídat s lékaři, kteří jejich dětem zachránili život, a setkat se s těmi, kteří mají podobnou zkušenost.

„Ve chvíli, kdy děti odejdou z nemocnice a začnou žít normální život, ztrácí s nimi lékař kontakt, kromě nějakých ročních prohlídek. A toto je takové přátelské nezávazné piknikové setkání, kde si všichni mohou popovídat, jak se děti zdravě vyvíjejí,“ vysvětluje spoluorganizátor akce David Laňka.

Novorozenecké oddělení motolské nemocnice je jedno z dvanácti perinatologických center v ČR, která zajišťují intenzivní péči o těhotnou ženu, plod a novorozence. Pracoviště poskytuje komplexní péči také těžce nezralým novorozencům, s váhou pod 1000 g a těžce nemocným, včetně závažných vrozených vývojových vad.

Tereza Kubíčková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme