Na pražské Pankráci probíhá hasičská soutěž Iron Fireman

Profesionální i dobrovolní hasiči dnes v Praze měří své síly v nejtěžší hasičské soutěži na světě s názvem Iron Fireman. Už devátý ročník se koná na Pankráci u budovy City Empiria – dříve Motokovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičský víceboj

Hasiči musí absolvovat sedm různých disciplín. Například rozbalení a sbalení dvou hadic, převalování pneumatiky nákladního auta nebo přenášení dvou třicetilitrových kanystrů s vodou.

Nejtěžší disciplínou soutěže je výstup do 26. patra budovy City Empiria, která je vysoká 100 metrů. Soutěžící vystupují v plné výstroji, vážící 18 kilogramů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Tomáše Medka ze závodu Iron Fireman na pražské Pankráci

Své síly měří 75 závodníků. Nechybí mezi nimi i loňský vítěz soutěže Lukáš Novák, který získal mimo jiné i zlatou medaili na světových hrách hasičů a policistů v kanadském Vancouveru.

Soutěže se účastní i žena: Šárka Chmurová z Ostravy. Už loni dokázala závod dokončit, největší problémy jí prý dělalo přenášení osmdesátikilové figuríny.

Až skončí závod, zhruba po čtvrté hodině odpolední, si budou moci návštěvníci většinu z disciplín vyzkoušet sami.

Už nyní si mohou prohlédnout hasičskou a policejní techniku. Největší zájem je o speciální vůz Panther na hašení letadel, který přijel z ruzyňského letiště.

Tomáš Medek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme