Na Pražském hradě Den Českého rozhlasu

Na výstavě Deset století architektury, která se koná na Pražském hradě, je dnes Den Českého rozhlasu. V expozici se proto představují rozhlasová hudební tělesa. Především žesťový kvintet složený z našich symfoniků a dětský pěvecký sbor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blanky Kulínské, která děti vede, jsme se zeptali, s čím se na Hradě představí. "Máme v repertoáru výhradně českou muziku a to Myslivečka přes Karla Blažeje Kopřivu, pak zpíváme Martinů jednu věc, Dvořáka, dva sbory Bedřicha Smetany, Petra Ebena Ukolébavku a končíme Zbyňkem Lukášem jeho Věnečkem."

Blanka Kulínská v této souvislosti připomíná, že její pěvecký sbor patří mezi nejstarší v Česku. Partnerství s Českým rozhlasem je podle ní velice úzké, protože "já jsem jako holka malá v tom prvním sboru zpívala, takže mám k rádiu niterný vztah. Momentálně natáčíme lidovou muziku, věci soudobých autorů a máme pravidelný vysílací čas každou neděli dopoledne."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme