Na Pražském hradě Den Českého rozhlasu

Na výstavě Deset století architektury, která se koná na Pražském hradě, je dnes Den Českého rozhlasu. V expozici se proto představují rozhlasová hudební tělesa. Především žesťový kvintet složený z našich symfoniků a dětský pěvecký sbor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blanky Kulínské, která děti vede, jsme se zeptali, s čím se na Hradě představí. "Máme v repertoáru výhradně českou muziku a to Myslivečka přes Karla Blažeje Kopřivu, pak zpíváme Martinů jednu věc, Dvořáka, dva sbory Bedřicha Smetany, Petra Ebena Ukolébavku a končíme Zbyňkem Lukášem jeho Věnečkem."

Blanka Kulínská v této souvislosti připomíná, že její pěvecký sbor patří mezi nejstarší v Česku. Partnerství s Českým rozhlasem je podle ní velice úzké, protože "já jsem jako holka malá v tom prvním sboru zpívala, takže mám k rádiu niterný vztah. Momentálně natáčíme lidovou muziku, věci soudobých autorů a máme pravidelný vysílací čas každou neděli dopoledne."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme