Na pražském letišti bude přistávat už jedenáctá dálková linka. Česko spojí s Katarem

Pražské letiště Václava Havla dostává další dálkovou linku. Přímé lety z Dauhá do Ruzyně provozuje od zítřka letecká společnost Qatar Airways každý den airbusem A320. Je to už jedenácté dálkové spojení Prahy se světem v letní sezoně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katarské aerolinky začínají létat do Prahy. Je to už jedenáctá dálková linka na pražském letišti | Foto: Oliver Holzbauer (Flickr.com) | Zdroj: CC BY-SA 2.0

Qatar Airways přidávají Prahu ke 150 klíčovým obchodním a turistickým destinacím ve světě, kam už létají. Na linku nasazují airbus A320 pro 144 cestujících.

Katarský velvyslanec v české republice Sheikh Saoud Bin Abdulrahman Al Thani si je jistý, že společnost brzy tento typ letadla vymění za větší, protože Praha je atraktivní pro turisty z celého světa. Lidé z oblasti Perského zálivu budou do Česka létat i za lékařskou péčí a do lázní.

Nebe plné letadel. V červenci jich dispečeři nad Českem odbavili přes 90 tisíc

Číst článek

Linka také přispěje ke zlepšení obchodní a hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi a regiony.

„Očekává se, že linku využije asi 40 tisíc cestujících ročně v obou směrech. Přímé spojení do Dauhá je už jedenáctou linkou, kterou dopravci cestujícím z Prahy v průběhu letních dní nabízejí,“ vypočítává pro Radiožurnál Marika Janoušková z letiště Praha.

Peking, Toronto nebo Dubaj

„Zatím se z Prahy létá do jihokorejského Soulu, do čínských měst Šanghaj, Peking a Čcheng-tu, do Toronta a Montrealu v Kanadě, do New Yorku a do Dubaje,“ dodává Janoušková.

Vláda chce zvýšit bezpečnost letišť, rozšíří systém rozpoznávání obličejů

Číst článek

Podle Martiny Fišerové z agentury Czechtourism jsou dálkové spoje velmi výhodné: „Přímá linka vždy představuje zjednodušení cesty do České republiky, což zvyšuje zájem mezi potenciálními návštěvníky. Lépe se tak daří zaujmout ty, kteří cestují individuálně a mnohdy hledají nejjednodušší a nejrychlejší spojení. To, že turisté přiletí přímo do České republiky, má za následek, že zde stráví i delší dobu a provedou větší útratu.“

Vedení hlavního města usiluje o přímé letecké spojení s Japonskem. Mělo fungovat od roku 2020. Podle Mariky Janouškové z Letiště Praha ale zatím není možné potvrdit nic konkréntího.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme