Na pražském letišti bude přistávat už jedenáctá dálková linka. Česko spojí s Katarem

Pražské letiště Václava Havla dostává další dálkovou linku. Přímé lety z Dauhá do Ruzyně provozuje od zítřka letecká společnost Qatar Airways každý den airbusem A320. Je to už jedenácté dálkové spojení Prahy se světem v letní sezoně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katarské aerolinky začínají létat do Prahy. Je to už jedenáctá dálková linka na pražském letišti | Foto: Oliver Holzbauer (Flickr.com) | Zdroj: CC BY-SA 2.0

Qatar Airways přidávají Prahu ke 150 klíčovým obchodním a turistickým destinacím ve světě, kam už létají. Na linku nasazují airbus A320 pro 144 cestujících.

Katarský velvyslanec v české republice Sheikh Saoud Bin Abdulrahman Al Thani si je jistý, že společnost brzy tento typ letadla vymění za větší, protože Praha je atraktivní pro turisty z celého světa. Lidé z oblasti Perského zálivu budou do Česka létat i za lékařskou péčí a do lázní.

Nebe plné letadel. V červenci jich dispečeři nad Českem odbavili přes 90 tisíc

Číst článek

Linka také přispěje ke zlepšení obchodní a hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi a regiony.

„Očekává se, že linku využije asi 40 tisíc cestujících ročně v obou směrech. Přímé spojení do Dauhá je už jedenáctou linkou, kterou dopravci cestujícím z Prahy v průběhu letních dní nabízejí,“ vypočítává pro Radiožurnál Marika Janoušková z letiště Praha.

Peking, Toronto nebo Dubaj

„Zatím se z Prahy létá do jihokorejského Soulu, do čínských měst Šanghaj, Peking a Čcheng-tu, do Toronta a Montrealu v Kanadě, do New Yorku a do Dubaje,“ dodává Janoušková.

Vláda chce zvýšit bezpečnost letišť, rozšíří systém rozpoznávání obličejů

Číst článek

Podle Martiny Fišerové z agentury Czechtourism jsou dálkové spoje velmi výhodné: „Přímá linka vždy představuje zjednodušení cesty do České republiky, což zvyšuje zájem mezi potenciálními návštěvníky. Lépe se tak daří zaujmout ty, kteří cestují individuálně a mnohdy hledají nejjednodušší a nejrychlejší spojení. To, že turisté přiletí přímo do České republiky, má za následek, že zde stráví i delší dobu a provedou větší útratu.“

Vedení hlavního města usiluje o přímé letecké spojení s Japonskem. Mělo fungovat od roku 2020. Podle Mariky Janouškové z Letiště Praha ale zatím není možné potvrdit nic konkréntího.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme