Na pražském Vyšehradě se vzpomínalo na Karla Čapka

Obdivovatelé spisovatele Karla Čapka si na vyšehradském hřbitově v Praze připomněli 71. výročí jeho úmrtí. Zavzpomínat na tohoto českého literáta, dramatika a novináře přišlo na popud Společnosti bratří Čapků víc než sto lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Čapek s T.G.Masarykem | Foto: Miloš Pohorský

Čapkův význam nejen jako spisovatele, ale i novináře připomněl publicista Jiří Černý. Ukázku z Čapkovy knihy O věcech obecných čili Zoón politikon pak přečetl herec Miroslav Saic.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pietě za Karla Čapka informoval na Radiožurnálu reportér Zbyněk Zykmund

Tento soubor esejí, úvah a fejetonů patří podle Josefa Protivy ze Společnosti bratří Čapků mezi většinu autorových děl, která jsou dodnes aktuální:

"Je pravda, že dílo Karla Čapka - to publicistické - je podle mého názoru ze sedmdesáti procent naprosto aktuální, jako kdyby to napsal včera."

Mezi stovkou převážně starších lidí na vyšehradském hřbitově byla i Eva Dušáková z Vysočiny. Podle ní má Karel Čapek co říct i mladým lidem:

"Chodím sem, protože se chci setkat se svými blízkými ze Společnosti bratří Čapků, ale i s Karlem Čapkem, protože to je živý člověk!"

Karel Čapek se narodil 9. ledna 1890 v Malých Svatoňovicích a zemřel 25. prosince 1938 v Praze.

Společnost bratří Čapků má zhruba 1200 členů, jejichž cílem je studium, popularizace a udržování stále živého odkazu díla Josefa a Karla Čapkových.

Zbyněk Zykmund, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme