Na Pražský hrad se turisté nepodívají. Areál je kvůli silnému větru uzavřen

Areál Pražského hradu bude po celou neděli uzavřen. Informoval o tom na sociální síti Twitter mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Důvodem je silný vítr a možný pád předmětů ze střech. Nepřístupné jsou z bezpečnostních důvodů také Královská zahrada, Jižní zahrada a Jelení příkop.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský Hrad (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Na základě doporučení Hasičského záchranného sboru a vzhledem k pádům předmětů ze střech, které ohrožují zdraví a životy návštěvníků, byl uzavřen až do konce dnešního dne areál Pražského hradu,“ informoval prezdientův mluvčí Jiří Ovčáček.

ONLINE: Česko zasáhl silný vítr. Nejméně dva lidé zemřeli, statisíce domácností jsou bez proudu

Číst článek

„Již dříve byly kvůli vysokému riziku pádu stromů zavřeny zahrady Hradu," doplnil mluvčí.

Z bezpečnostních důvodů zůstala uzavřena také pražská zoologická zahrada, kde vítr poškodil část seníku, ploty a některé vyhlídky. Návštěvníci se sem nepodívají ani zítra.

„Vzhledem ke škodám, které způsobila vichřice, a k možnému ohrožení návštěvníků padajicími větvemi dnes Zoo Praha zůstane zavřená. Velmi se omlouváme," informoval na svém facebooku ředitel zoo Miroslav Bobek.

Uzavřena je pro návštěvníky také část pražské botanické zahrady. „Z důvodu silného větru budou z bezpečnostních důvodů pro veřejnost po celý den uzavřeny Venkovní expozice. Skleník Fata Morgana zůstává v provozu," informovala na facebookových stránkách.

Kvůli uvolněné střeše byl evakuován i Průmyslový palác na Výstavišti, kde se koná přehlídka Designblok.

Vítr uvolnil kus střechy pražského Průmyslového paláce. Hasiči objekt vyklidili, designblok je uzavřen

Číst článek

„Z bezpečnostních důvodů jsme nuceni do odvolání uzavřít celý výstavní prostor Designbloku. Jakmile se počasí umoudří, zase otevřeme. Omlouváme se všem návštěvníkům i vystavujícím za komplikace,“ píše se na facebookovém profilu Designbloku.

Někteří lidé už se na facebookovém profilu Designbloku ptají, zda se dá v nejbližších hodinách očekávat otevření areálu. „Jedeme z Brna, takže by nás taky zajímalo, jestli to otočit zpátky, nebo si počkat,“ píše jedna z uživatelek na sociální síti.

Areál Výstaviště ale bude pravděpodobně do pondělí uzavřen.

Vítr / vichr / vichřice / orkán - stupnice síly | Foto: Český rozhlas

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme