Na přejezdu zahynuli po srážce s rychlíkem dva lidé

V Tlučné na Plzeňsku se po poledni srazil rychlík s osobním autem. Na místě zemřeli dva mladí lidé, kteří ve vozidle cestovali. Řidič vozu zřejmě přehlédl výstražné signalizační zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční přejezd | Foto: portal.space.cz

Rychlík na lince Furth im Wald-Praha projížděl obcí Tlučná rychlostí 80 kilometrů v hodině. Na přejezdu se světelnou signalizací, která podle svědků fungovala, narazil do sobotního vozidla značky Audi. Náraz odmrštil auto do padesátimetrové vzdálenosti.

Oba pasažéři - třiadvacetiletá dívka z Plzně a o dva roky mladší muž z Tlučné - v troskách vozu zahynuli. Mrtvého mladíka museli později z trosek vyprostit hasiči. Žádný z cestujících rychlíku zraněn nebyl, pouze strojvedoucí ale utrpěl šok.

Podle Petra Bartoně, který stál v době nehody na druhé straně přejezdu, se řidič před vjezdem na koleje rozhlédl a musel tedy přijíždějící rychlík vidět. Byl však již třetinou vozu v kolejišti a nedokázal srážce zabránit.

Na místě nehody byla přerušena doprava. Následky havárie likvidovali hasiči Českých drah, profesionální hasiči z Plzně a dobrovolní hasiči z Tlučné a Nýřan.

Dnešní nehoda v Tlučné je v tomto týdnu už druhou podobnou událostí. V úterý byla těžce zraněna devětatřicetiletá řidička Škody Forman, která vjela na nechráněném železničním přejezdu v Salavicích na Jihlavsku pod přijíždějící motorový vlak.

Martin Hromádka, Petra Hynčíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme