Na Přerovsku letos už podruhé zabíjel meningokok

Meningokok má na svědomí smrt žáka sedmé třídy základní školy v Hranicích na Moravě. Ve škole platí přísná hygienická opatření a hygienici čekají na výsledky testů pražské národní referenční laboratoře Státního zdravotního ústavu. Nosičem onemocnění jsou pravděpodobně chlapcovi kamarádi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laborantka

Čtrnáctiletý chlapec zemřel v závěru minulého týdne po převozu do hranické nemocnice a hygienici s lékaři ihned provedli ve škole a v rodině zemřelého potřebná opatření. Podrobnosti má přerovská hygienička Zdenka Sekerová. "Doposud neznáme výsledky vyšetření, ale z vlastní iniciativy si provedli kamarádi zemřelého vyšetření, jsou to kamarádi z obce, a v této souvislosti jsme zjistili nosičství, které mohlo být významné pro toto onemocnění."

Podle hygieničky Sekerové bude nyní tato skupina chlapců přeléčena antibiotiky. Ve škole platí zpřísněná hygienická opatření a třída, kterou chlapec navštěvoval, je osvobozená od hodin tělesné výchovy.

Přesný typ nákazy meningokokem bude znám nejdříve za týden. Letos jde na Přerovsku už o druhý případ, kdy onemocnění meningokovou nákazou skončilo smrtí.

Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme