Na Přerovsku letos už podruhé zabíjel meningokok

Meningokok má na svědomí smrt žáka sedmé třídy základní školy v Hranicích na Moravě. Ve škole platí přísná hygienická opatření a hygienici čekají na výsledky testů pražské národní referenční laboratoře Státního zdravotního ústavu. Nosičem onemocnění jsou pravděpodobně chlapcovi kamarádi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laborantka

Čtrnáctiletý chlapec zemřel v závěru minulého týdne po převozu do hranické nemocnice a hygienici s lékaři ihned provedli ve škole a v rodině zemřelého potřebná opatření. Podrobnosti má přerovská hygienička Zdenka Sekerová. "Doposud neznáme výsledky vyšetření, ale z vlastní iniciativy si provedli kamarádi zemřelého vyšetření, jsou to kamarádi z obce, a v této souvislosti jsme zjistili nosičství, které mohlo být významné pro toto onemocnění."

Podle hygieničky Sekerové bude nyní tato skupina chlapců přeléčena antibiotiky. Ve škole platí zpřísněná hygienická opatření a třída, kterou chlapec navštěvoval, je osvobozená od hodin tělesné výchovy.

Přesný typ nákazy meningokokem bude znám nejdříve za týden. Letos jde na Přerovsku už o druhý případ, kdy onemocnění meningokovou nákazou skončilo smrtí.

Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme