Na Přerovsku uhynuly tisíce ryb

Nejméně dva a půl tisíce pstruhů a množství dalších ryb uhynulo v Dolnonětčickém potoce u Dřevohostic na Přerovsku. Proč k tomu došlo, to teď šetří policie a přerovský referát životního prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rybář | Foto: David Veis

Přímo na místě nálezu uhynulých ryb byla zástupkyně vedoucího referátu Vladimíra Kubišová. "Odebrali jsme vzorky vody a rybáři nám poskytli i vzorky ryb, které dáme k dalšímu šetření. Svědci nám sdělili, že v pátek byl prováděn postřik okolních zemědělských pozemků, takže pravděpodobnou příčinou je asi chemický postřik, který provádělo buď zemědělské družstvo nebo soukromá osoba, to zatím nevíme."

Podle Jana Rösslera z Moravského rybářského svazu v Bystřici pod Hostýnem byla předběžná škoda vyčíslena na několik desítek tisíc korun. Než ale dojde k obnově života v zamořeném potoce, to potrvá několik let. "Ten úsek se musí nechat teď nějakou dobu neosazený, až se tam prostě zase vytvoří přirozené podmínky pro život, potom se to bude postupně osazovat, ovšem aby tam byla ta obsádka ryb taková, jaká tam byla, to potrvá tak čtyři pět let."

Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme