Na převod družstevních bytů je čas do konce roku 2020

Novela zákona o vlastnictví bytů, která platí od prvního ledna, prodlužuje lhůtu pro převod družstevních bytů do osobního vlastnictví. Ta původně končila 30. 6. 2010. Teď se prodlužuje do 31.12.2020. Novela se týká těch členů družstev, kteří podali výzvu k převodu bytu do vlastnictví v zákonné lhůtě - to znamená do konce roku 1995.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové byty (ilustrační foto) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

V mnoha případech ale bytová družstva nestačila proces dokončit. Novela teď družstevníkům zaručuje, že jejich práva tím nebudou omezena. Předseda Svazu českých a moravských bytových družstev Vít Vaníček novelu vítá, i když se domnívá, že družstva i bez ní svým členům s převodem bytů potíže nedělají.

"Svaz bytových družstev se domnívá, že bytová družstva neomezují převod bytů do vlastnictví. V řadě těchto družstev totiž přijali taková opatření, která zajišťují převod bytů i těm členům, jež nepožádali o převod. Nicméně mohl by nastat případ námitky promlčení 30. 6. 2010," vysvětlil Vaníček Radiožurnálu.

Lukáš Vincourek, Zuzana Ptáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme