Na prohlídku jindy nepřístupných prostor parlamentu čekali lidé v dlouhé frontě

Lidé si dnes mimořádně mohli prohlédnout jindy nepřístupná místa Poslanecké sněmovny i Senátu. O prohlídky byl velký zájem a návštěvníci čekali v dlouhých frontách. V budově sněmovny je asi nejvíc zajímal velký jednací sál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé při prohlídce jednacího sálu poslanecké sněmovny | Foto: Lucie Husárová 1

Lidé si v doprovodu průvodkyně mohli z bezprostřední blízkosti prohlédnout místa, kde se rozhoduje o zákonech.

„Abychom viděli, odkud nám vládnou, ti naši páni. Nikdy jsem tady nebyl,“ říká Tomáš Kuřík. Ten byl hned v první skupině návštěvníků, která si malostranské paláce prohlédla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se zájemci o prohlídku sněmovny natáčela reportérka Lucie Husárová

Podle Michaela Nekuly z tiskového odboru sněmovny je prohlídka mimořádná právě v tom, že oproti jiným návštěvám se lidé dostali na místa, kam jindy nemohou.

„K tomu je přizpůsobená prohlídková trasa. Jako zlatý hřeb se dá označit možnost projít si hlavní zasedací místnost, kde poslanci hlasují o zákonech. Tohle sice lidé znají z televize nebo obrazového zpravodajství, ale být na tom místě sám, to se jim většinou velmi líbí,“ podotýká Nekula.

Průvodkyně pražské informační služby Marie Hátleová to potvrzuje.

„Já si myslím, že lidi nejvíce zajímá jednací sál. Oni musejí projít těmi paláci, ale jsou takoví netrpěliví, aby už byli tady.“

„Měla jsem po ránu skupinu, byli rádi, že se sem dostali, přijeli z velké dálky - z Oderských vrchů. Ráno ve čtyři sedli na vlak, obdivuji je, a přijeli podívat se na Den otevřených dveří. “

Průvodkyně e dává návštěvníkům informace nejen o běžném chodu sněmovny, ale hlavně o architektonických a památkových zajímavostech celého sídla sněmovny. A paláce, kde poslanci úřadují, se lidem líbí.

„Ty budovy jsou nádherné.“
„Budovy jsou překrásné. Jestli to není škoda, že je využívá zrovna těch 200 jedinců,“ nechala se slyšet jedna z návštěvnic.

V dlouhé frontě čekali lidé i na prohlídku Valdštějnského a Kolovratského paláce, kde sídlí Senát. Další možnost prohlédnout si jindy nepřístupné prostory parlamentu budou mít zájemci 28. října.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme