Na prostějovském gymnáziu zrušili klasické třídní knihy

Gymnázium Jiřího Wolkera v Prostějově už nemá klasickou třídní knihu. Se začátkem nového školního roku ji nahradila kniha elektronická. Známky a absenci studentů vyučující zapisují do svých notebooků a rodiče mohou své děti zkontrolovat kdykoliv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve třídě | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Známou scénu z filmu Marečku, podejte mi pero, kdy profesor eviduje docházku studentů do třídní knihy, na prostějovském Gymnáziu Jiřího Wolkera už neuvidíte.

Nová evidence by měla podle ředitele Michala Šmucra učitelům uvolnit ruce. "Notebook jim umožňuje prezentaci některých témat pomocí interaktivní tabule nebo dataprojektoru."

Novinku uvítají i rodiče, kteří mohou nahlížet do evidence a kontrolovat docházku svých dětí. "Nebude to zcela bezprostřední, z důvodu zabezpečení budeme poskytovat otisk, který bude starší jednoho týdne," vysvětluje ředitel.

Zrušení klasické třídní knihy je jen prvním krokem k celkové digitalizaci. Studenti tam například najdou veškerou probranou látku. "Takže si mohou opakovat a vyučující se zase budou moci víc věnovat prvkům, jako je projektové vyučování."

Jde o první takovýto středoškolský projekt v Olomouckém kraji. Podílí se na něm také nápady studentů a rodičů.

Marika Táborská, Anna Kajlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme