Na řadě míst si lidé vyzkouší, jak by se jim žilo bez aut

Naše město - naše klima, je letošní motto už osmého ročníku kampaně Evropský týden mobility, který v úterý vyvrcholí Dnem bez aut. Ten se uskuteční ve více než 80 českých městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistika - pražská cyklostezka. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Organizátoři akcí se zaměří na rizika automobilové dopravy, bude se hodně jezdit na kole nebo městskou hromadnou dopravou, někde dokonce pro auta uzavřou některé ulice nebo část města.

Tyto akce se chystají například v Pardubicích, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Přerově nebo Litoměřicích. Ve 14 městech bude MHD zdarma a lidé, kteří si odvykli jezdit MHD či příměstskou vlakovou dopravou, si mohou vyzkoušet , zda jim ježdění MHD či příměstskými vlaky neušetří čas a peníze.

Hlavní význam kampaně pro Radiožurnál shrnul mluvčí ministerstva životního prostředí Jakub Kašpar."Evropský týden mobility a Evropský den bez aut jsou osvětovou akcí, která dává lidem příležitost na chvilku se zastavit a zamyslet se nad tím, jestli svůj automobil náhodou nenadužívají, jestli jej nepoužívají více, než ve skutečnosti potřebují, jestli by náhodou po městě nemohli jezdit veřejnou dopravou, na kole nebo chodit pěšky," vysvětlil Kašpar.

Věra Pfeifferová, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme