Na řadě míst znovu řádily bouřky a kroupy

Zničené karoserie aut, stovky rozbitých oken či poškozené elektrické vedení - to je následek odpolední bouře s krupobitím na Olomoucku. Kroupy měly v průměru až čtyři centimetry. V Suchdole nad Odrou na Novojičínsku vichřice strhala plechy ze střechy nádraží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kroupy | Foto: Vladislav Galgonek

Olomoučtí hasiči museli podle informací operačního důstojníka vyjíždět k desítkám případů zatopených bytů, sklepů a garáží. Na několika místech bouřka vyvrátila nebo polámala stromy, které zablokovaly komunikace.

Bouře s krupobitím a přívalovými dešti postihla také obyvatele Přerovska. Jeden strom dopadl v Oseku nad Bečvou na projíždějící auto; řidička naštěstí vyvázla bez zranění. Na Novojičínsku, v Suchdole nad Odrou, vichřice strhala plechy ze střechy nádraží. Bouřka se vrátila také na Bruntálsko - tam má na svědomí především polámané stromy a zatopené sklepy domů.

Průtrž mračen spojená se silným větrem ochromila dopravu v části Brna. Jak uvedl pro Český rozhlas Aleš Doubek, v pohotovosti jsou téměř všechny dobrovolné sbory. "Zejména tady v té oblasti Líšeň jsou strhané střechy, stržen byl i sloup elektrického vedení, Mariánské údolí je zaplavené, takže tady nejezdila hromadná doprava."

Jinde se lidé ještě nevzpamatovali z řádění živlů, které zasáhlo prakticky celé území republiky v pátek. Vlnou bouřek, která napáchala mnoho škod, byly nejvíce postiženy střední a východní Čechy. Na Pardubicku jsou po páteční vichřici stále některé obce bez elektřiny a energetici zatím nedokáží odhadnout, kdy se podaří dodávky obnovit.

V pondělí by podle meteorologů mohly bouřky hrozit především Jihomoravskému, Zlínskému a Moravskoslezskému kraji.

Lenka Rákosová, Marika Táborská, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme