Na radnici ve Zlíně se nedostane ODS ani ČSSD

Velké překvapení přinesly komunální volby ve Zlíně. Zvítězila tam suverénně TOP 09 na společné kandidátce se stranou Starostové a nezávislí. ODS i ČSSD se tak rázem ocitly v opozici. Společné prohlášení zde podepsalo už v neděli večer hned šest politických subjektů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr zlínské kandidátky TOP 09 a STAN Miroslav Adámek | Foto: ČTK

Dobrým předvolebním tahem TOP 09 bylo, že se vymezila proti pokračování koalice ODS a ČSSD. Straně prospěl také podpis takzvané Zlínské výzvy, ve které se vesměs pravicově orientované strany dohodly zamezit vzniku velké koalice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Povolební vyjednávání ve Zlíně sleduje reportérka Andrea Frydrychová

Šlo o Věci veřejné, STAN, M.O.R. a Zlínské hnutí nezávislých. Včera tyto strany svůj záměr zpečetily podpisem společného prohlášení o vytvoření budoucí koalice.

Kromě těchto stran nově přibyli už jen lidovci, kteří sice byli součástí staré koalice, ale jak se nechal slyšet lídr zlínské TOP 09 a pravděpodobný příští primátor Miroslav Adámek, KDU-ČSL je stranou, které je schopná spolupracovat.

Vítěz voleb, TOP 09, spolu se stranou Starostové a nezávislí obsadí v novém zastupitelstvu 11 křesel. M.O.R. získal společně s ČSSD křesel sedm. ODS jich má šest, což je proti původním 19 velká ztráta. Svá místa tradičně získali lidovci a komunisté, shodně po třech, a dvě křesla zbyla na Věci veřejné a Zlínské hnutí nezávislých.

Ve Zlíně se dohodlo na koalici šest politických subjektů
Boj o zlínský magistrát vyhrála TOP 09
Nejstarší obyvatelka České republiky volila ve Zlínském kraji

Martin Hromádka, Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme