Na řidiče čekají sněhové jazyky a na horách i zledovatělé vozovky

Sněhové závěje, jazyky a prudký nárazový vítr ztěžují od rána život především motoristům. Husté sněžení zhoršilo viditelnost ve Středočeském kraji na dálnici D1, na Benešovsku, Berounsku, Kladensku, Rakovnicku a v okrese Praha- západ. Na Šumavě je pro řidiče kamionů nutná zimní výbava a sněhové řetězy, především v úseku z Volar na Prachaticku do Horní Plané na Českokrumlovsku. Velmi riskantní může být také jízda bez řetězů po cestách na hřebenech Krušných hor, Beskyd a Jeseníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava v zimě

Doprava v zimě | Foto: Jan Rosenauer

Na problematické úseky upozorňuje šéf údržby olomoucké krajské správy silnic Pavel Španner. "Co se týče Šumperska, tak tam jeden úsek kolem Libiny, kde fouká silný vítr a tvoří se sněhové jazyky. Horší situace je ale v nižších polohách v okresu Přerov, Olomouc a Prostějov. Zejména v otevřených úsecích je silný vítr, tvoří se sněhové jazyky a závěje a hustě sněží v oblasti Hranic a Přerovska. I/46 od Bohuňovic směrem na Šternberk se zafoukává."

Na Rychnovsku vane silný nárazový vítr, který zejména v horských oblastech, ale už také v nižších polohách vytváří na silnicích sněhové jazyky a závěje. Během dopoledne bude zřejmě nutné některé úseky uzavřít. Sněhové jazyky se tvoří také na Náchodsku, především v oblasti Jaroměře, České Skalice a na příjezdové komunikaci do Náchoda.

Na sněhové jazyky a na ledovku by si měli dát pozor řidiči v Libereckém kraji. Silný vítr fouká zejména mezi Jítravou a Rynolticemi, kde se vytvářejí sněhové návěje i na silnici 1. třídy. Silnice se zafoukávají také mezi Horky a Studencem na Semilsku a v západním Krkonoších zejména v oblasti Míseček, Jestřebí a Benecka. Ve vyšších polohách jsou silnice místy zledovatělé. I když cestáři po ranním lehkém sněžení silnice ošetřili, měli by řidiči jezdit velmi opatrně.

Markéta Kaclová, Ivana Bernáthová, Jana Tomková, Radim Schwáb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme