Na Ruzyni přistanou desítky speciálů, provoz letiště ale neomezí

Na ruzyňském letišti přistane dnes dopoledne na třicet speciálů se státníky a jejich delegacemi, kteří se zúčastní pohřbu prezidenta Václava Havla. Přílety státních letů budou odbaveny v jižní části letiště, na provoz proto budou mít jen minimální vliv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha Ruzyně | Foto: Filip Jandourek

Většina státních letů na Ruzyni přistane mezi 9. a 11. hodinou dopoledne. Odlety jsou pak naplánovány kolem 15. až 17. hodiny. Provoz letiště nebude nijak omezen, cestujícím se ale doporučuje vyjet s dostatečnou časovou rezervou z důvodů možných dopravních omezení při příjezdu na Ruzyni.

„My nemáme naplánováno dlouhodobé uzavření nějaké konkrétní komunikace. Ta omezení na trase mezi letištěm a Pražským hradem budou časově omezena na dobu průjezdu kolon. Prosíme řidiče, aby se určitě obrnili trpělivostí aby vyráželi, pokud tudy pojedou, s větší časovou rezervou,“ uvedla Veronika Hodačová z Policejního prezidia.

ČTĚTE TAKÉ: Na bezpečnost v Praze bude dohlížet 900 policistů

Totéž doporučuje mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

„Cestujícím, kteří mají naplánovaný let, doporučuji, aby přijeli s časovým předstihem. Dá se očekávat, že na příjezdových komunikacích na letiště budou dočasná dopravní omezení,“ řekla Eva Krejčí.

<a href="http://www.rozhlas.cz/zpravy/afrika/_themeline/1476"><img src="https://media.rozhlas.cz/_obrazek/2512183.jpg" alt="" /></a>

Viktorie Hošková, Petr Kořínek, Eva Presová, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme