Na Ruzyni přistanou desítky speciálů, provoz letiště ale neomezí

Na ruzyňském letišti přistane dnes dopoledne na třicet speciálů se státníky a jejich delegacemi, kteří se zúčastní pohřbu prezidenta Václava Havla. Přílety státních letů budou odbaveny v jižní části letiště, na provoz proto budou mít jen minimální vliv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha Ruzyně | Foto: Filip Jandourek

Většina státních letů na Ruzyni přistane mezi 9. a 11. hodinou dopoledne. Odlety jsou pak naplánovány kolem 15. až 17. hodiny. Provoz letiště nebude nijak omezen, cestujícím se ale doporučuje vyjet s dostatečnou časovou rezervou z důvodů možných dopravních omezení při příjezdu na Ruzyni.

„My nemáme naplánováno dlouhodobé uzavření nějaké konkrétní komunikace. Ta omezení na trase mezi letištěm a Pražským hradem budou časově omezena na dobu průjezdu kolon. Prosíme řidiče, aby se určitě obrnili trpělivostí aby vyráželi, pokud tudy pojedou, s větší časovou rezervou,“ uvedla Veronika Hodačová z Policejního prezidia.

ČTĚTE TAKÉ: Na bezpečnost v Praze bude dohlížet 900 policistů

Totéž doporučuje mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

„Cestujícím, kteří mají naplánovaný let, doporučuji, aby přijeli s časovým předstihem. Dá se očekávat, že na příjezdových komunikacích na letiště budou dočasná dopravní omezení,“ řekla Eva Krejčí.

Viktorie Hošková, Petr Kořínek, Eva Presová, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme