Na Rychnovsku byla znovu vyhlášena sněhová kalamita

Problémy s přívaly sněhu na našich silnicích nekončí. I když na Novojičínsku už silničáři po týdnu mohli odvolat kalamitní stav, v okrese Rychnov nad Kněžnou ho opět vyhlásili. Kalamitu odvrátili také vsetínští silničáři. Veškerou techniku museli kvůli vydatnému sněžení nasadit jejich brněnští kolegové. V Dětřichově na Bruntálsku začalo pomáhat při likvidaci následků sněhové kalamity 20 olomouckých vojáků. Kritická byla situace v Deštném v Orlických horách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sníh komplikuje dopravu | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Nejvyšší pohotovost mají znovu také na Zlínsku. Od rána na celém území kraje sněží a některé silnice se nedaří udržet sjízdné. I v okrese Nový Jičín zůstávají čtyři úseky neprůjezdné.

Jen dva dny bylo Rychnovsko bez sněhové kalamity. Přes noc tam ale napadlo asi 10 centimetrů nového sněhu a ve vyšších polohách fouká silný vítr, který vytváři závěje a sněhové jazyky. Špatně průjezdná je silnice z Orlického Záhoří na Šerlich. Některé horské silnice jsou průjezdné pouze v jednom pruhu. "Kalamitní stav byl vyhlášen pro celý okres Rychnov nad Kněžnou, v podstatě to znamená, že některé méně významné silnice třetí třídy se nebudou udržovat a větší péče bude věnovaná vozovkám I/14 a I/11", řekl Radiožurnálu dispečer Miloš Doležal.

Silný vítr začal podle dispečerů ze správy a údržby silnic znovu foukat i ve většině okresů Moravskoslezského kraje. Silničáři na Opavsku proto varují před opětovným tvořením sněhových jazyků. Neprůjezdná je stále silnice Dvorce-Guntramovice. Na silnicích druhé a třetí třídy leží deset centimetrů uježděného sněhu. Obdobná je situace i na Frýdeckomístecku a Bruntálsku. Silničáři se shodují, že sněhová kalamita, která postihla kraj během vánočních svátků, patřila k nejhorším v posledních letech. Její likvidace si vyžádala milióny korun.

Kvůli silnému větru hrozila kalamita i na Vsetínsku. Závěje však působily problémy také na jihočeských silnicích, zejména na Prachaticku. Neprůjezdný je úsek Kvilda a Horská Kvilda.

Podrobnější informace o aktuální dopravní situaci najdete na adrese www.zelenavlna.cz . Pokud se dostanete do dopravních potíží, zavolejte nám do Českého rozhlasu na pražský telefon 21552105.

Jana Petrová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme