Na sedadle hradního protokoláře novináři. Policie prezentovala policejní speciál, který už jednou nabourala

Přesně šestatřicet dní po havárii představila jihomoravská správa nový policejní speciál – BMW i8. A protože květnová nehoda rozpoutala diskusi, jak je možné, že ve služebním autě na místě spolujezdce seděl hradní protokolář Vladimír Kruliš, tentokrát vzala policie na projížďku novináře.

Doporučujeme Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhé policejní supersportovní BMW i8 | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

 „Novinářská prezentace je podle policie součástí plnění služebních a pracovních úkolů. A to je to samé odůvodnění, kterým policejní prezident hájil přítomnost Vladimíra Kruliše na místě spolujezdce," hlásil z Vyškova reportér Radiožurnálu Tomáš Jelen, jehož video si můžete prohlédnout níže.

Novináře vzali na vyjížďku v nejsledovanějším policejním voze v úterý dopoledne, a sice na vyškovském letišti, které jihomoravští policisté využívají jako polygon, na němž školí své řidiče. Jenže Krulišova testovací jízda se neodehrála na uzavřeném okruhu a nikoliv dopoledne, nýbrž pozdě večer.

Policie k nehodě speciálu: protokolář Kruliš v BMW mohl jet, zákon nikdo neporušil

Číst článek

Supersport havaroval na silnici v brněnských Chrlicích. Kruliš si projížďku domluvil po skončení oficiálního programu. Konkrétněji: na večeři, na níž se setkal hradní aparát s krajskými činovníky, mezi nimiž byl i šéf krajských policistů Leoš Tržil.

A byl to právě Tržil, kdo dal k projížďce svolení. „Za podmínky, že bude provedena až po ukončení oficiální části prezidentského programu, tedy po ukončení slavnostní večere po 20. hodině z důvodu, aby nedošlo k ohrožení plnění úkolů v rámci programu prezidentské návštěvy," popsala už dříve mluvčí Iveta Skupien.

Zatímco Kruliš po pár dnech opustil nemocnici, policejní řidič je podle dostupných informací stále v nemocnici. Krátce po nehodě označovaly oficiální místa jeho stav za vážný.

Hybridní vůz za čtyři miliony korun měl přitom sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům.

BMW i8...

... je sportovní vůz, který kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec 1,5 litru pohánějící kola zadní nápravy a elektromotor vpředu. Pohotovostní hmotnost je 1485 kilogramů. Z klidu na 100 km/h umí vůz zrychlit během 4,4 sekundy. V kombinovaném evropském cyklu měření spotřeby vykazuje 2,1 l/100 km, což odpovídá produkci 49 gramů CO2 na ujetý kilometr.

rak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme