Na Semilsku energetici odvolali kalamitní stav

Východ Čech se stále vzpamatovává ze čtvrtečních bouřek. Energetikům se už podařilo odstranit většinu poruch, a tak odvolali kalamitní stav. Poslední lidé bez proudu jsou nyní pouze na Semilsku, ale i tam se situace vrací k normálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky silné bouřky

následky silné bouřky | Zdroj: ČTK

Kalamitní stav platil od čtvrtečního večera. Poruchové čety ale na opravách stále pracují, dispečink energetiků navíc eviduje v současnosti asi deset poruch na vedení nízkého napětí.

Situaci ještě v noci na středu komplikovalo počasí. Padající stromy a větve měly na svědomí další poruchy, které se ale v průběhu noci podařilo odstranit.

Energetici už také vyčíslili způsobené škody, které dosahují až 40 milionů korun. Opravy na řadě míst potrvají ještě několik dní. Mnoho úseků je totiž opravených jen provizorně. Mohutné stromy, které do elektrického vedení popadaly, poničily i stožáry. Tyto práce už ale podle energetiků dodávky proudu nijak výrazně neomezí.

Přečtěte si také:
Na Semilsku dál platí kalamitní stav, desítky domácností jsou bez proudu
Na východě Čech počítají škody. Půjdou do desítek milionů
Energetici celý víkend odstraňovali následky čtvrtečních bouří
Na východě Čech odstraňují škody po čtvrteční bouři
Česko se vzpamatovává ze čtvrtečních bouří, při nichž zemřeli dva lidé
Bouře v Česku má druhou oběť, na Slapech utonul mladý muž

Martin Pařízek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme