Na Semilsku jsou kvůli námraze nesjízdné silnice

Silničáři na Semilsku a Jilemnicku večer vyhlásili kalamitní stav. Jak Českému rozhlasu řekl šéf Správy silnic Semily Miroslav Mach, řidičům vůbec nedoporučuje vyjíždět do oblasti Vysokého nad Jizerou a západních Krkonoš. V okrese prší a vozovky okamžitě namrzají. Silničárům se je ani přes veškeré úsilí nedaří udržovat sjízdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

náledí na Semilsku | Foto: Radek Petrášek

Na silnicích od středních poloh je podle Miroslava Macha kvůli silnému namrzajícímu dešti veškerý posyp naprosto zbytečný. "Chemický posyp je splavován a inertní posyp ihned namrzá. V současné době máme venku to, co jsme schopni poslat, a naše starost je dostat z těch kopců autobusy".

Problémy s udržením sjízdnosti mají i silničáři na Jablonecku, kalamitu ale nevyhlásili. Ředitel jablonecké Správy a údržby silnic Jan Douděra tvrdí, že vyšší polohy Jizerských hor, okolí Černé Studnice a Josefova Dolu jsou jako ledové království. Námraza se tvoří také na Pardubicku. Vzhledem k předpokládanému poklesu teplot se bude zejména ve východní části Čech tvořit v noci a k ránu ledovka. Sever Moravy zase postihlo silné sněžení. Především v okresech Frýdek Místek a Karviná se tvoří na silnicích souvislá vrstva sněhu a na mnoha místech jsou vozovky obtížně sjízdné.

Zbyněk Štíbr, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme