Na Semilsku jsou kvůli námraze nesjízdné silnice

Silničáři na Semilsku a Jilemnicku večer vyhlásili kalamitní stav. Jak Českému rozhlasu řekl šéf Správy silnic Semily Miroslav Mach, řidičům vůbec nedoporučuje vyjíždět do oblasti Vysokého nad Jizerou a západních Krkonoš. V okrese prší a vozovky okamžitě namrzají. Silničárům se je ani přes veškeré úsilí nedaří udržovat sjízdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

náledí na Semilsku | Foto: Radek Petrášek

Na silnicích od středních poloh je podle Miroslava Macha kvůli silnému namrzajícímu dešti veškerý posyp naprosto zbytečný. "Chemický posyp je splavován a inertní posyp ihned namrzá. V současné době máme venku to, co jsme schopni poslat, a naše starost je dostat z těch kopců autobusy".

Problémy s udržením sjízdnosti mají i silničáři na Jablonecku, kalamitu ale nevyhlásili. Ředitel jablonecké Správy a údržby silnic Jan Douděra tvrdí, že vyšší polohy Jizerských hor, okolí Černé Studnice a Josefova Dolu jsou jako ledové království. Námraza se tvoří také na Pardubicku. Vzhledem k předpokládanému poklesu teplot se bude zejména ve východní části Čech tvořit v noci a k ránu ledovka. Sever Moravy zase postihlo silné sněžení. Především v okresech Frýdek Místek a Karviná se tvoří na silnicích souvislá vrstva sněhu a na mnoha místech jsou vozovky obtížně sjízdné.

Zbyněk Štíbr, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme