Na Semilsku opět sněhová kalamita

Minimálně do čtvrtečního rána by měl platit kalamitní stav na silnicích Semilska. Ten vyhlásili silničáři kvůli přívalu sněhu krátce před polednem ve všech vyšších polohách okresu. Sníh, silný vítr a řidiči, kteří vyjeli na letních pneumatikách, komplikují dopravu i v dalších horských oblastech. Vítr na některých místech znovu dosahoval rychlosti vichřice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

auto | Foto: Jan Rosenauer

Podle vedoucího semilských silničářů Miroslava Macha se na vozovkách místy vytváří najetá vrstva sněhu, na které mají problémy hlavně kamiony a nákladní vozy. Jak řekl Radiožurnálu, v některých úsecích v kopcích stačila jen centimetrová vrstva sněhu a sněhové břečky, aby nákladní auta silnici "uzavřela". Největší potíže byly v okolí Vysokého nad Jizerou, na silnici z Turnova do Železného Brodu, v Harachově a na Jilemnicku.

Během dne se mezi Lučany nad Nisou, Desnou a Harrachovem se tvořily kolony vozidel kvůli řidičům, těm, kteří vyjeli na Jablonecko a Semilsko na letních pneumatikách a stoupání do západních Krkonoš nezvládli.

Eliška Pilařová, Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme