Na severu Čech pravděpodobně znovu zabíjel meningokok

Meningokok si zřejmě vyžádal další oběť. V ústecké Masarykově nemocnici včera zemřela třináctiletá dívka z Litoměřicka, kterou přivezla záchranka už s pokročilými příznaky této nebezpečné nemoci. Lékaři teď provádějí testy, které by měly přítomnost meningokoka potvrdit a určit typ nemoci. Hygienici také provedou testy u lidí, kteří byli s dívkou v kontaktu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem | Foto: Masarykova nemocnice v Ústí n. L.

Podle ošetřujícího lékaře Jana Pajerka měla nemoc u děvčete, žákyně osmé třídy, velmi rychlý průběh. "Měla klasický průběh, čtyřiadvacetihodinové chřipkové potíže, které vůbec nerozeznáte od běžné chřipky. Najednou začaly kulminovat příznaky, které pak už jsou jasně prokazatelně typické pro meningokokové onemocnění, jako je krvácení do kůže, porucha vědomí a tak dále, a tam ten průběh je strašlivě rychlý, to je blesková záležitost, která během řádově hodin vede k smrti."

Hygienici v loňském roce zaznamenali v Ústeckém kraji 14 případů meningokokového onemocnění. Šest z nich skončilo smrtí nemocného. Nejčastější příčinou úmrtí byl meningokok typu B, proti kterému lékaři zatím nemají k dispozici očkovací vakcínu.

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme