Po celém Česku bude pršet. Na Plzeňsku, severu Moravy a ve Slezsku se budou zvedat hladiny řek

Český hydrometeorologický ústav varují před vydatným deštěm po celé České republice. Na horách by mohlo i sněžit. Podle meteorologů může dojít i ke zvýšení hladiny řek v Plzeňském kraji, na severu Moravy a ve Slezsku.

Praha (Aktualizováno: 12:48 27. 4. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bleskové povodně zasáhly Jesenicko, květen 2014 | Foto: HZS Olomouckého kraje

Do pátečního rána by podle meteorologů mělo napršet mezi 5 a 15 milimetry srážek, více bude pršet na Šumavě, Českomoravské vrchovině, Jeseníkách a Beskydech. Pršet bude i v noci na sobotu.

Kvůli dešti by mohly stoupat hladiny řek, které jsou kvůli vyššímu nasycení půdy rozkolísané už teď. „Nejvíce stouply hladiny toků v povodí Opavy, kde došlo v některých profilech k překročení 1. a 2. stupně povodňové aktivity (SPA). V současné době dochází k výraznějším vzestupům v povodí Odry," informuje web hydrometeorologického ústavu.

Na některých místech by se situace měla uklidnit během čtvrtka, na Odře, Ostravici a Olši ale meteorologové očekávají stálé zvyšování hladiny.

„Vzestupy budou pokračovat i během zítřka. Hladiny ostatních toků budou kolísat nebo mírně stoupat v závislosti na aktuálním rozložení srážek. V povodí Úslavy a Radbuzy nelze během zítřka a v sobotu vyloučit dosažení 1. SPA," dodává web hydrometeorologického ústavu, že výstraha se týká také Plzeňského kraje.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme