Na severu Moravy a ve Slezsku jsou řeky na povodňových stupních

Vytrvalý déšť, který skrápěl Moravskoslezský kraj, přestává. Od západu se obloha nad Českou republikou protrhává a hladiny řek na severu Moravy a ve Slezsku by měly pozvolna klesat. Stoupá jen řeka Olše ve Věřňovicích. Třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stav nebezpečím je teď jen v Petrovicích u Karviné na řece Petrůvce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odstraňování povodňových škod v Jeseníku nad Odrou | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku vzedmutá voda zaplavila sklepy, pole a zahrady. Hasiči měli práci s velkou lagunou, která se rozlila v Návsí u Jablunkova.

Jak říká meteorolog Pavel Šimandl, v povodí řeky Odry teď už převládají jen první povodňové stupně. Současně varuje: "Ale vypadá to, že ještě minimálně v průběhu dopoledne by měly vodní toky stoupat, takže se mohou objevit druhé stupně povodňové aktivity, což je pohotovost."

Čtvrtek 12. listopadu má být oblačný až polojasný den, na severovýchodě republiky - tedy na severu Moravy a ve Slezsku - bude až do odpoledne oblačno až zataženo. Místy může slabě pršet, na horách bude sněžit. V Čechách začne přibývat oblačnost později odpoledne nebo až večer a přidá se občasný déšť.

Přečtěte si podrobnou PŘEDPOVĚĎ POČASÍ, kterou pro vás připravujeme z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

Naděžda Hávová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme